Лідія Сахарова

Лідія Сахарова одна з яскравих представниць української домрової виконавської школи.

Народилася майбутня талановита виконавиця у мальовничому містечку Умань, що на Черкащині. З дитинства маленька Ліда проявляла неабиякий інтерес до музики, тож вже у 4 роки, розпочалося знайомство маленької Ліди із музичним мистецтвом у школі-студії при музичному училищі за фахом фортепіано, проте за сімейних обставин Лідія була вимушена покинути студію . Проте любов до музики вже через кілька років надихнула майбутню виконавицю вступити до місцевої музичної школи проте вже не тільки за класом фортепіано, а й за фахом домри (клас В.В. Суміної). Таке спонтанне рішення у корені змінило долю майбутньої виконавиці. Поступово домра вийшла на перший план для маленької Ліди, адже саме тут вона проявляла здібна і старанна учениця.

У досить юному віці Лідія зрозуміла, що хоче зв’язати своє життя із музикою. Тож наступним кроком у творчій кар’єрі можна вважати вступ до музичного училища ім. П.Д. Демуцького (клас домри-В.І. Дочило). Музичне училище Лідія закінчила з відзнакою та званням лауреата Всеукраїнського конкурсу ім. Георгія Шендерьова (м. Сімферополь)-Гран-прі та спеціальним призом «НАДІЇ» першого Всеукраїнського конкурсу на народних інструментах у м. Донецьку,де і відбулася зустріч з майбутнім вчителем-заслуженим артистом України, професором Валерієм Івко.

Згодом здібна студентка вступила у Донецьку державну музичну Академію ім. С.С. Прокоф’єва,а пізніше і в асистентуру-стажування (клас домри заслуженого артиста України,професора В.Івко)-є початком активної творчої концертної діяльності Лідії. Під час навчання стає Лауреатом 1міжнародного конкурсу ім. Г. Хоткевича (м. Харків) - де Лідія займає почесне 1 місце.

В У складі камерного оркестру «Лік домер» (керівник заслужений артист України,професор Валерій Івко ) зіграла багато численні концерти як в Україні та за її межами.

За період роботи в Донецькій обласній філармонії ім. С.С. Прокоф’єва (з 2003 по 2006рр.) Лідія Сахарова вела активну творчу діяльність: зіграла 4 сольних концерти, співпрацювала зі Запорізькою обласною філармонією ім. М. Глінки (2004 р.), та провела свій перший майстер-клас зі студенткою Запорізького музичного училища.

У 2005 році вийшла програма на телевізійному каналі « Київська Русь» , яка мала назву « Ескізи до портрету». У цій програмі детально розповідалося про творчий шлях талановитої виконавиці.

Наступним, важливим кроком у творчому процесі зростання Лідії Сахарової, як виконавиці є переїзд до столиці України – міста Києва. Саме із цим мальовничим містом буде пов'язаний творчий шлях Лідії Сахарової, який триває и вдосконалюється й до нині.

З 2007 доля пов’язує Лідію із муніципальним театром «Київ» – в якому вона проявляє себе як головний хормейстер, й досить майстерно веде активну театральну діяльність і бере активну учать у постановці п’єс. Саме в Києві народжується гурт «КлепКа» у якому Лідія Сахарова проявляє себе не тільки як виконавиця класичних п’єс, а й як сучасна виконавиця. Разом із гуртом Лідія веде активну творчу діяльність не тільки в Україні, а й за її межами.

Нині викладач кафедри інструментально-виконавської майстерності інституту мистецтв університету ім. Б. Грінченка, активний лідер талановитого гурту, талановита виконавиця і просто чарівна жінка.